Міжнародні новини, Новини

У Литві електрифікують залізницю від кордону з Білоруссю до порту Клайпеди

Національна залізнична група LG(Литва) уклала контракт щодо модернізації та повної електрифікації литовської ділянки загальноєвропейського коридору IX між білоруським кордоном та балтійським портом в Клайпеді. Коридором «Схід – Захід» здійснюється три чверті вантажних та дві третини всіх пасажирських перевезень, повідомляє railexpoua.

“LG уклала договір зі спільним підприємством іспанських фірм Elecnor та Abengoa – дочірньою компанією Instalaciones Inabensa – на електрифікацію 34 км маршруту Вільнюса та 320 км магістралі між Клайпедою та Каїсадорісом, що стикується з лінією Вільнюс – Каунас вже електрифікованою при 25 кВ 50 Гц”, – ідеться в повідомленні.

Передбачається, що електропостачання розпочнеться у 2024 році.

Проєкт фінансується Міністерством транспорту та зв’язку та Європейським фондом згуртування. LG зазначила, що тендер був проведений на основі найбільш економічної пропозиції, а не найдешевшої початкової ціни, додавши, що вартість кілометра була на 20% меншою від середньої для останніх європейських проєктів.

“LG розраховує, що проєкт переходу на електричну тягу зменшить забруднення навколишнього середовища та рівень шуму, а також покращить функціонування місцевого бізнесу, сприятиме мобільності робочої сили, полегшить подорожі, розвиток туристичної галузі, логістики та розвиток інтермодального транспорту. Вигоди оцінюються в 700 млн євро за весь термін експлуатації обладнання, у той час як заощадження оператора становитимуть 505 млн євро на енергоресурсах та технічному обслуговуванні рухомого складу”, – зазначається у повідомленні.

Яку компанію ви представляєте?

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.