Інфраструктура, Новини

Мінінфраструктури визначило порядок проведення конкурсу щодо допуску приватної тяги

Міністерство інфраструктури України оприлюднило проєкт наказу МІУ “Про затвердження Тимчасового положення про порядок допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування”.

У документі прописані процедура й умови участі в експерименті. Зокрема, для участі в конкурсі заявник має подати пакет документів відповідно до Тимчасового положення і відповідати зазначеним у ньому вимогам. Відбиратиме учасників експерименту комісія Мінінфраструктури.

Зазначається, що один заявник може включити в заявку не більше п’яти ділянок.

“Приватні локомотиви допускаються для роботи на коліях загального користування у разі наявності сертифікату або декларації про відповідність рухомого складу залізничного транспорту, побудованого після 30 грудня 2015 року, вимогам Технічного регламенту безпеки рухомого складу залізничного транспорту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1194, або інших сертифікатів, виданих органами, які признаються в Україні”, – ідеться в документі.

Комісія протягом 15 календарних днів буде розглядати подані заявником документи на відповідність вимогам. У разі визначення заявника учасником експерименту, він протягом трьох місяців зобов’язаний подати до комісії додаткові документи на тягу.

Обговорення проєкту триватиме до 9 лютого 2020 року.

Тимчасове_положення_про_порядок.docx

 

Нагадаємо, на початку грудня уряд запустив пілотний проєкт щодо початку роботи приватних локомотивів на залізничних коліях.

З позиції Укрзалізниці вимоги до учасників проєкту з допуску приватної тяги на магістральні лінії повинні зводитися до чотирьох-п’яти пунктів. Три основні стосуються локомотивів, машиністів та безпеки руху.

Водночас для втілення проєкту, згідно з постановою уряду, при транспортному відомстві було створено відповідну комісію із семи осіб.

Рівень розвитку транспортної інфраструктури на використовуваних ділянках залізниці.

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.