Новини, Укрзалізниця

Металурги просять владу ліквідувати транспортний колапс на Одеській залізниці

Галузеві асоціації металургів просять уряд налагодити ефективну роботу АТ «Укрзалізниця» з доставки вантажів в порти Одеської області, на підходах до яких спостерігається транспортний колапс. Про це повідомляє uaprom.info.

“Відповідне звернення направлено об’єднанням підприємств «Укрметалургпром» і Федерацією металургів України на адресу прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністра інфраструктури Владислава Криклій і міністра розвитку економіки, сільського господарства і торгівлі Тимофія Милованова”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у третьому кварталі 2019 відбулося значне зростання обсягів навантаження на адресу Одеської залізниці і збільшення навантаження в портах через ряд причин: перенаправлення потоків експорту ЗРС з Європи в Китай; введення обмежень на поставки вугілля з РФ; зростання експорту зернових. Перевезення в напрямку портів в липні-жовтні зросли на 27,6% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, йдеться у зверненні.

«Таке значне зростання навантаження на залізничні перевезення показало нездатність Укрзалізниці якісно реагувати на щорічні пікові навантаження і утримувати операційні показники на нормативному, чи не гіршому ніж в минулому році рівні», – стверджують металурги.

Так, середньодобовий вантажообіг Одеської залізниці (ОЗ) знизився на 1,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а оборот піввагона по Одеській залізниці зріс до минулого року на 14%, продуктивність локомотивів зменшилася на 7%.

Зростання навантаження і нездатність забезпечити ефективну роботу привели до того, що на підході до портів зросла кількість покинутих потягів – середній показник листопада 2019 по Укрзалізниці склав 252 поїзда, в т.ч. 125 по Одеській залізниці.

«Фактично, частина поїздів стала складами на колесах», – йдеться у зверненні.

Ситуацію, за словами металургів, посилює пропозиція УЗ виконувати пріоритетні поставки за додаткову плату.

«Перед початком сезону перевезень зернових у вересні Укрзалізниця пропонує вантажовідправникам за додаткову плату пріоритет у перевезенні по так званим «нитками графіка». Суть пропозиції полягає в тому, що Укрзалізниця пропонує платити додаткову плату + 20% до тарифу (в розріз з діючими Правилами та Статутом Укрзалізниці) гарантуючи окремим відправникам рух вантажного маршруту по фіксованому графіку (аналогія – пасажирський поїзд). Пріоритет в русі призводить до додаткового простою дефіцитних локомотивів і бригад в очікуванні «пріоритетних» поїздів. Рух за графіком окремих вантажів призводить до неритмічної доставки вантажів в порти, простою розвантажувальних фронтів», – йдеться у зверненні.

Через систематичні зриви у відвантаженні відправники змушені відвантажувати продукцію на склади і частково припиняти виробництво. Втрати від невиконання планів підприємств оцінюються в 50 млн дол.

Металурги просять уряд звернути увагу на критичну ситуацію в залізничних вантажних перевезеннях, припинити неправомірну практику Укрзалізниці щодо забезпечення перевезень вантажів на особливих умовах за т.зв. «нитками графіку» до моменту повної стабілізації ситуації, а також поставити завдання менеджменту УЗ у грудні 2019 – лютому 2020 рр. забезпечити відвантаження і своєчасну доставку в морські порти Південний і ТІС не менше 2,7 млн ​​т в місяць експортної залізорудної продукції

Рівень відповідальності УЗ за невиконання своїх зобов'язань під час організації і виконання перевезення.

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.