Новини, Укрзалізниця

Укрзалізниця планує збільшити вагонну складову вантажних тарифів на 8,5%

У 2020 році АТ «Укрзалізниця» планує індексувати вагонну складову тарифів на вантажоперевезення на 8,5% за рік. Це випливає з проєкту фінансового плану УЗ на 2020 рік, представленого в Американській торговій палаті, повідомляє GMK Center.

Як зазначається, індексація відбуватиметься в чотири етапи: з 1 березня на 2,5%, а потім у червні, вересні та грудні відповідно на 2%.

Внаслідок цього та інших заходів УЗ планує збільшити дохід від вантажоперевезень у 2020 році на 14,1% – до 82,9 млрд грн порівняно з очікуваним у 2019 році.

Крім того, у фінплані закладені також інші ініціативи, що збільшують дохід держкомпанії. Наприклад, індексація інфраструктурної складової тарифу й нова публічна оферта на договір вантажоперевезень.

Відповідно до фінплану УЗ, обсяг вантажоперевезень у 2020 році збільшиться на 5,5% порівняно з очікуваним у 2019 році – до 192,6 млн ткм, зокрема:

  • внутрішнє сполучення – на 9,3% до 68,4 млн ткм;
  • експортний вантажопотік – на 3,7% до 83,0 млн ткм;
  • транзитні перевезення – на 8,8% до 16,9 млн ткм.

Нагадаємо, Укрзалізниця планує збільшити зернові перевезення до 5 млн тонн на місяць.

Відкритість у наданні даних з інформаційних систем УЗ

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.