Новини, Укрзалізниця

В УЗ замість тендерних комітетів у структурних підрозділах будуть призначені уповноважені особи із закупівель

Укрзалізниця вдосконалить свої закупівлі відповідно до оновленого Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема,  замість тендерних комітетів у структурних підрозділах будуть призначені уповноважені особи із закупівель. Про це повідомив директор офісу з трансформації закупівельних процесів АТ «Укрзалізниця» Владислав Кивгило, повідомляє медіацентр “Магістраль”.

«Це еволюція тендерних закупівель. Вона рухається в бік особистої відповідальності. Замість тендерних комітетів у структурних підрозділах Укрзалізниці будуть призначені уповноважені особи, які відповідатимуть за процес закупівлі. На законодавчому рівні визначено, що до 2022 р. це має відбутися в закупівельних підрозділах усіх публічних замовників України», — повідомив Кивгило.

За його словами, на першому етапі такі фахівці в сфері закупівель будуть призначені у філіях, які закуповують невеликий обсяг товарів та послуг і проводять не більше 10 тендерних процедур на місяць. Зокрема, це медіацентр «Магістраль», «Центр професійного розвитку персоналу», «Енергозбут» та деякі інші.

«Ми хочемо йти в авангарді цих змін і вже розпочинаємо проводити структурні перетворення в Укрзалізниці, передбачені законодавством. Для виконання функцій уповноважених осіб ми будемо обирати фахівців серед співробітників Укрзалізниці, які відповідають вимогам закону, корпоративним стандартам щодо запобігання корупції, з відповідним їх навчанням. Також будемо запрошувати на роботу в наші підрозділи професіоналів, які мають досвід роботи не менше двох років у проведенні закупівель, що передбачено новою редакцією Закону України «Про публічні закупівлі», — зазначив Кивгило.

Він також додав, що внутрішні розрахунки компанії щодо кількості уповноважених осіб, які працюватимуть в Укрзалізниці, були перевірені за методикою Центру професіоналізації закупівель Київської школи економіки та підтверджені експертами.

Нагадаємо, у вересні цього року Укрзалізниця презентувала стратегію закупівель на 2019—2021 рр.

Відкритість у наданні даних з інформаційних систем УЗ

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.