АМКУ рекомендує Укрзалізниці відтермінувати введення в дію нового Договору та доопрацювати його
Новини, Перевезення, Укрзалізниця

АМКУ рекомендує Укрзалізниці відтермінувати введення в дію нового Договору та доопрацювати його

Антимонопольний комітет оприлюднив рекомендацію щодо нового Договору Укрзалізниці на вантажні перевезення, який має почати діяти з 1 квітня. АМКУ рекомендує не поспішати в ситуації, що склалася.

На новий Договір до АМКУ встигли поскаржитись представники бізнесу, насамперед Європейська Бізнес Асоціація та Американська торговельна палата. АМКУ розглянувши скарги прийшла до висновку, що новий Договір дійсно має ознаки зловживання монопольним становищем.

“Беручи до уваги той факт, що АТ «Укрзалізниця» є суб’єктом господарювання, що займає монопольне становище на ринку перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України, споживачі змушені будуть навіть у разі незгоди з запропонованими умовами перевезення, укладати договори через відсутність альтернативи.

Такі дії не були б можливими за умов існування значної конкуренції на ринку, а отже, містять ознаки порушення у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку перевезення вантажів залізничним транспортом”, – говориться в тексті рекомендації.

Також антимонопольники звертають увагу керівництва Укрзалізниці на епідемічну ситуацію в України та у світі (COVID-19). Адже, згідно з текстом, наразі в Україні більша частина підприємств вимушена змінювати умови роботи персоналу, що знижує можливість проведення подальших обговорень редакції нового Договору з метою доопрацювання.

Таким чином, АМКУ рекомендувало Укрзалізниці:

  • утриматись від впровадження нового Договору;
  • продовжити строк дії чинного Договору про надання послуг.

Нагадаємо, раніше Rail.insider повідомляв, що керівництво Укрзалізниці розглядає можливість відтермінування введення в дію Договору до кінця карантину. Більш детально про сам договір ви можете прочитати тут.

Читайте також