Від початку року Південна залізниця навантажила майже 21 млн т вантажів
Новини, Перевезення, Тарифи

Аграрна продукція може подорожчати через уніфікацію тарифу на вантажні перевезення, — Козаченко

Через уніфікацію тарифу на вантажні перевезення залізницею зросте ціна на сільськогосподарську продукцію. Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко. За його словами, причина росту ціни в тому, що при уніфікації тарифу доведеться більше сплачувати за перевезення мінеральних добрив. Також Козаченко переконаний — зараз тарифи Укрзалізниці не є прозорими.

«Зараз багато виникає питань, пов’язаних із тарифами, які часто дуже змінюються, до того ж змінюються чомусь для однієї сфери в кращий бік, а для іншої в гірший без будь-яких обґрунтувань. Наприклад, перевезення залізної руди, металобрухту – тарифи низькі, на перевезення зернових культур – тарифи високі, на перевезення мінеральних добрив – ще вищі, на перевезення цукрових буряків – там взагалі високий тариф. Чому так, ніхто не може пояснити. Хоча в принципі використовуються ті ж самі засоби перевезення, ті самі типи вагонів тощо», – зазначив Козаченко.

Він вважає, що уряд має навести лад в тарифоутворенні на залізниці, залучивши до аналізу ситуації експертне середовище.

Нагадаємо, 9 жовтня Антимонопольний комітет надав рекомендації УЗ щодо єдиного Договору про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом. Рекомендації АМКУ надав у відповідь на скаргу Об’єднання підприємств «Укрметалургпром». Зокрема, АМКУ порадив Укрзалізниці “вжити заходи, спрямовані на забезпечення права вантажовласників / вантажовідправників на вільний вибір необхідних їм окремих послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом та надання в користування вагонів”.

Зазначимо, новий договір на залізничні перевезення вантажів набув чинності 1 липня поточного року.  Раніше допрацювати договір УЗ закликали в Українській зерновій асоціації та у Європейській бізнес асоціації.

Водночас голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак заявив, що наразі Укрзалізниця працює над формулою економічно обґрунтованих тарифів на вантажні перевезення.

Читайте також