Аграрії прохають відтермінувати введення в дію нового Договору на перевезення вантажів до липня
Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Аграрії прохають відтермінувати до липня введення в дію нового Договору на перевезення вантажів

Українська зернова асоціація звернулася до міністра інфраструктури Владислава Криклія з проханням відтермінувати введення в дію нового договору АТ «Укрзалізниця» про надання послуг перевезення, який має набрати чинності з 1 квітня.

Аграрії пропонують відкласти термін введення його в дію, хоча б до 1 липня (старт зернового маркетингового року) 2020 року, адже вважають, що введення в дію договору в умовах зниження економічної активності, падіння світової економіки та запровадження карантину може значно зашкодити експорту зернових з України.

«Новий договір АТ «Укрзалізниця» значно підвищує плату за користування вагонами залізниці, що в умовах падіння світової економіки та браку фінансово-кредитних ресурсів на старті посівної кампанії призведе до збільшення витрат аграріїв та може зашкодити як виробництву зернових, так і поточному експорту. А враховуючи, що приватні вагони наразі значно дешевші на ринку за вагони УЗ, при цьому частка вагонів УЗ на ринку лише 40%, то рішення підвищити вартість для зерновозів УЗ видається неринковим та дивним», – говорить президент УЗА Микола Горбачьов.

В асоціації наголошують, понад 95% експорту зерна здійснюється через морські порти, при цьому близько 70% зерна на експорт транспортується від елеватора до порту залізницею. Експорт зерна у 2020 році може сягнути рівня 60 млн т. Тому можливі перебої експорту зернових призведуть до падіння валютної виручки країни, значної девальвації гривні та фінансово-банківської кризи.

Тож, на думку аграріїв, договір необхідно не лише доопрацювати й відтермінувати дію його введення.

Нагадаємо, раніше проти введення в дію нового Договору 1 квітня висловилися Європейська Бізнес асоціація, металурги та Американська торговельна палата в Україні. За нашою інформацією, керівництво Укрзалізниці справді розглядає можливість відтермінувати дію договору, але до завершення карантину.

Читайте також