Новини, Тарифи

АМКУ застеріг Укрзалізницю від введення в дію нового Договору приєднання про надання послуг 

Антимонопольний комітет України застеріг АТ «Укрзалізниця» від порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.  Порушенням законодавства в АМКУ вважають введення в дію нового Договору приєднання про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом.

“Умови такого договору АТ «Укрзалізниця» планує встановлювати в односторонньому порядку, що може призвести до дискримінації споживачів її послуг. Також занепокоєння АМКУ викликає обґрунтованість встановленої плати за використання власних вагонів перевізника під час виконання вантажних операцій” – йдеться в повідомленні.

Згідно з планами «Укрзалізниці», перехід до нової форми роботи з клієнтами планується на 1 жовтня цього року.

“Зважаючи на стислі терміни, Комітет пропонує «Укрзалізниці» та Мінінфраструктури (адже окремий регулятор діяльності суб’єктів природних монополій у сфері транспорту так і не створено) негайно взяти до уваги застереження стосовно форми запропонованого проекту Договору та зауваження до окремих його умов, висловлені представниками галузевих бізнес-асоціацій та вантажовідправниками” – зазначають в АМКУ.

Нагадаємо, що минулого тижня АМКУ зобов’язав Адміністрацію морських портів України усунути дискримінацію при укладанні договорів з агентування суден. Рекомендації стосувалися також договорів приєднання, які нав’язувалися морським агентам у портах України.

Сподіваємося, що дискримінаційні договори як на залізниці, так і в морських портах не діятимуть з жовтня поточного року, отже, й загроз конкуренції на транспорті стане менше.

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovation. Форум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.

Читайте також