Новини, Укрзалізниця

ЄБА звернулася до Укрзалізниці через нові правила перевезень

Європейська Бізнес Асоціація звернулася до голови правління “Укрзалізниці” Євгена Кравцова через договір приєднання про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом. Про це повідомляє Уніан.

Зокрема, як відзначається, комітет з логістики ЄБА вважає, що запропонований договір потребує суттєвого доопрацювання.

Представники асоціації зазначають, що відповідний документ обговорювався на зустрічі бізнес-спільноти з УЗ, однак зауваження підприємців не були враховані. Зокрема, Укрзалізниця хоче, щоб замовник організовував усунення поточних технічних несправностей вагонів, що виникли в процесі експлуатації на території інших держав, однак в Європейській Бізнес Асоціації наполягають, що поточний ремонт вагонів є зобов’язанням перевізника.

Також Комітет з логістики асоціації виступає категорично проти ініціативи щодо зміни порядку нарахування плати за користування, зокрема проти плати за перенесення наступної вантажної операції.

У ЄБА нагадали, що згідно з дослідженням АМКУ, Укрзалізниця посідає монопольне становище на суміжних ринках (перевезення, надання вагонів). У зв’язку з цим включення до нового проєкту договору дискримінаційних щодо вантажовласників умов – неприпустимо. Європейська Бізнес Асоціація дійшла до висновку, що до усунення відповідних зауважень проєкт договору Укрзалізниці не може бути імплементований.

Нагадаємо, наприкінці серпня в ЄБА заявили, що УЗ нехтує зауваженнями бізнесу і намагається приховано підвищити тарифи.

Читайте також: Кравцов: УЗ подовжить з двох до трьох діб термін, після якого плата за користування вагонами різко збільшується

Читайте також