Новини, Укрзалізниця

Квитки УЗ подорожчають утричі, якщо їх зрівняють із собівартістю поїздки – експерт

Колишній заступник міністра інфраструктури, експерт з питань транспорту Олександр Кава заявив, що квитки УЗ подорожчають утричі, якщо їх зрівняють із собівартістю поїздки. Про це він сказав в інтерв’ю ГолосUA.

«Якщо вартість квитків на потяги прирівняють до собівартості, то вартість буде підвищена в середньому в три рази, порівнюючи з нинішнім рівнем», – зауважив він.

За словами Кави, наразі, якщо говорити про далекі пасажирські перевезення, то тариф покриває лише третину витрат, а якщо ж говорити про приміські перевезення, то там ситуація просто критична – тариф покриває лише 10% витрат.

«Тому об’єктивно, що за нинішніх тарифів і за відсутності державної підтримки залізниця не може самостійно не те що розвивати, навіть підтримувати в нинішньому стані пасажирські перевезення», – додав експерт.

Він зазначив, що парк пасажирських вагонів з року в рік скорочується і, якщо це не змінити, то «дивовижні фото з Індії та Пакистану з пасажирами на дахах можуть стати реальністю і в Україні».

«У Європі, наприклад, пасажирські перевезення дотуються за рахунок державних бюджетів країн, і, відповідно, держави регулюють тарифи на перевезення. Наприклад, у Німеччині з федерального бюджету залізниці виділяється дотація 10 мільярдів євро на рік, а в Польщі – приблизно 3 мільярди євро», – зауважив ексзаступник міністра інфраструктури.

Він додав, що в Україні уряд встановлює тарифи набагато нижчі за собівартість, але при цьому абсолютно не вирішує проблему покриття збитків від перевезення пасажирів.

«Це призводить до того, що залізниця працює, по суті, на самознищення. Тобто ми бачимо, скільки цього року сталося пожеж, скільки горіло локомотивів і приміських поїздів. Вони горять мало не щодня. Це все результат недостатніх витрат коштів на підтримку рухомого складу», – сказав Кава.

Нагадаємо, в УЗ заявили, що щороку пасажирські перевезення завдають компанії близько 10 млрд грн збитків.

Читайте також