Новини, Порти

Уряд планує збільшити удвічі розмір плати за шлюзування суден

Кабінет Міністрів планує підвищити плату за шлюзування суден під час проходження Дніпровського каскаду. Проєкт постанови «Про внесення змін до розмірів плати за проходження суден шлюзами Дніпровського каскаду» розміщено на сайті Мінінфраструктури України.

Як зазначається, мета такої ініціативи – забезпечити фінансування витрат на утримання дніпровських шлюзів.

“Упродовж 2015-2018 років рівень фінансування поточної експлуатаційної діяльності судноплавних шлюзів становив у середньому 20-30% від суми необхідних видатків. У 2012-2016 роках фінансування капітальних видатків для приведення судноплавних шлюзів у безпечний стан з державного бюджету України не здійснювалося, що створює загрозу виникнення надзвичайних ситуацій та/або дострокового припинення суднопропуску через шлюзи з відповідними негативними наслідками для судновласників – користувачів внутрішніми водними шляхами”, – ідеться в аналітичній записці до проєкту постанови.

Як зазначається, збільшення плати  слід розглядати як тимчасове рішення на період до врегулювання питання утримання шлюзів гідроенергетичними електростанціями, що передбачено проєктом Закону України «Про внутрішній водний транспорт»

Однак в Асоціації “Річки України” переконані, що таке рішення вплине на річковий бізнес.

“Через підвищення плати користувачі судноплавних шлюзів зазнають додаткових витрат”, – зазначають в АРУ.

Яку компанію ви представляєте?

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.

Читайте також