Новини, Тарифи

Уряд підтримав ідею створення нацрегулятора у сфері транспорту

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту», розроблений Міністерством інфраструктури  на виконання Указу Президента України №837 від 8 листопада 2019 року. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, утворення національного регулятора сприятиме розвитку вільного та інвестиційно привабливого ринку транспортних послуг.

«Передбачається утворення Національної комісії – центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом. Регулятор формуватиме тарифи на послуги суб’єктів природних монополій, видаватиме ліцензій на право впровадження діяльності у сфері залізничного транспорту та перевірятиме виконання ліцензійних умов тощо», – зазначив Владислав Криклій.

Міністр також наголосив, що йдеться про збалансування інтересів суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на ринку транспортних послуг, що перебуває у стані природної монополії, та споживачів їх послуг.

«Забезпечення рівних можливостей доступу до послуг підприємств транспорту, сприяння конкуренції на суміжних ринках, формування цінової і тарифної політики на ринку транспортних послуг із застосуванням стимулюючих механізмів, контролю за ціноутворенням, недопущення перехресного субсидіювання – такі завдання вирішує утворення Регулятора», – повідомив Владислав Криклій.

Нагадаємо, у листопаді Президент України Володимир Зеленський підписав указ №837/2019 про невідкладні заходи щодо проведення реформ, спрямованих на стимулювання економічного зростання та зміцнення держави.

Зокрема, у документі йдеться, що Кабінет Міністрів України повинен до 31 грудня 2019 року розробити й внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкти щодо створення умов для функціонування конкурентного ринку залізничних перевезень в Україні та підвищення ефективності управління, вдосконалення організаційно-правових та економічних засад ринку залізничних перевезень, покращення якості та доступності послуг перевезень залізничним транспортом, створення та функціонування державного колегіального органу, який здійснює державне регулювання у сфері транспорту.

Яку компанію ви представляєте?

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.

Читайте також