Новини, Перевезення, Порти

Потужності з перевалки зерна в українських портах наблизилися до 85 млн тонн на рік 

За неповні 11 місяців 2019 р. перевалка зернових вантажів у морських портах України перевищила показник всього 2018 року вже на 6,1 млн тонн і становить, за оперативними даними, понад 46 млн тонн. У порівнянні з минулим роком загальні потужності з перевалки зерна в портах збільшилися на 9% і складають близько 85 млн тонн на рік. Про це заявив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс під час Міжнародної конференції «Зернові термінали: нові проекти, обладнання та технології», яка відбулась в Одесі 20–21 листопада.

В АМПУ в свою чергу заявили, що активно співпрацюють з бізнесом щодо збільшення потужностей з перевалки аграрних вантажів у портах. Восени цього року між АМПУ та бізнесом було досягнуто домовленості щодо реалізації одразу двох інвестиційних проектів у цьому секторі.

«У вересні АМПУ підписала договір з компанією «Кернел», найбільшим в світі виробником і експортером соняшникової олії, який передбачає інвестиції в розвиток інфраструктури порту Чорноморськ в розмірі понад 3 млрд грн. А вже наприкінці жовтня, в рамках Першого інвестиційного форуму RE:THINK за участю Президента України, був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між АМПУ, однією з найбільших китайських корпорацій COFCO та маріупольським держстивідором. Його реалізація дасть можливість збільшити перевалку аграрних вантажів в порту Маріуполь у 3,5 рази»,— відзначив керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

Планується, що у порту Чорноморськ АМПУ здійснить днопоглиблювальні роботи в акваторії та вздовж причалів, через які будуть відвантажуватись аграрні вантажі компанії Кернел. А у порту Маріуполь, окрім днопоглиблення, буде здійснено також реконструкцію причалів № 2 і № 3. Важливо, що обидва проєкти передбачають гарантоване збільшення вантажопотоків, що дозволить пришвидшити окупність інвестицій державного підприємства.

Нагадаємо, що на конференції заступник директора регіональної філії «Одеська залізниця» Іван Ємець повідомив, що на філії будуть запроваджені штрафні санкції за невикористання графікових маршрутів.

Дивіться повний виступ Івана Ємця на V Міжнародній конференції «Зернові термінали: нові проєкти, обладнання та технології»:

Читайте також