Новини, Події

НАБУ проводить обшуки на Львівщині у справі про відмивання доходів чинним та колишнім нардепами Дубневичами

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом САП здійснюють обшуки на Львівщині. Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

“Слідча дія санкціонована і здійснюється в межах розслідування кримінального провадження за фактами можливої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, умисного ухилення від сплати податків та недостовірного декларування колишнім і чинним народними депутатами України”, – йдеться у повідомленні.

За попередньою оцінкою слідчих, особи, причетні до злочину впродовж 2013 – 2018 років, легалізували понад 2 млрд грн доходів, одержаних злочинним шляхом. Попередня правова кваліфікація – ст.ст. 209, 212 та 366-1 Кримінального кодексу України. Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з липня 2018 року.

Як повідомляють ЗМІ, обшуки проходять у приватному будинку Богдана Дубневича. НАБУ підозрює братів Дубневичів у відмиванні нелегальних доходів і ухилянні від сплати податків.

Водночас народний депутат Ярослав Дубневич (депутатська група “За майбутнє”) підтвердив у Facebook проведення обшуків у помешканнях його дітей та брата Богдана Дубневича.

“Розуміючи бездоказовість і безперспективність політичної справи проти мене, влада і НАБУ терміново та цинічно проводять обшуки в моїх дітей та брата… На жаль, політична розправа тепер стала реальністю”, – написав Дубневич.

Депутат зауважив, що правоохоронці під час обшуків “нічого цікавого для них і протизаконного не знайдуть”.

Нагадаємо, Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка попросив Верховну Раду дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата та Ярослава Дубневича.

Як відомо, в ЗМІ неодноразово оприлюднювалася інформація про те, що комерційні структури, пов’язані з Ярославом Дубневичом та його братом Богданом регулярно виграють тендери на постачання запчастин для АТ «Укрзалізниція». За 2016-й рік державна компанія закупила в них товарів на суму близько 1 млрд грн.

Читайте також: Кравцов: Наразі Укрзалізниця “дуже активно відходить” від впливу Дубневичів

Читайте також