Новини, Тарифи

Тариф на доступ до залізничної інфраструктури має бути єдиним для всіх учасників ринку, – член правління УЗ

Переходу на модель відкритого ринку вантажних і пасажирських перевезень та виділенню окремого оператора інфраструктури в ремонтно-холдинговій структурі має передувати чітке визначення методології формування тарифу на доступ до інфраструктури. Про це розповів член правління АТ «Укрзалізниця» Ремігіуш Пашкевич, повідомляє медіацентр «Магістраль».

«На мою думку, він має бути єдиним для всіх учасників ринку, без будь-яких преференцій. Потрібно також приділити значну увагу інвестиціям в інфраструктуру, що уможливлять подальшу автоматизацію управління рухом на залізниці», — зазначив він.

Ремігіуш Пашкевич нагадав, що, згідно з проєктом реорганізації Укрзалізниці, інфраструктурою управлятиме окремий оператор. Таке завдання було поставлене перед керівництвом компанії Президентом України, урядом та профільним міністерством.

На його переконання, також необхідно створити систему, за якої перевізник подає заявку на допуск до приватної тяги, і, крім того, варто розуміти, що доступ до інфраструктури обмежується пропускною спроможністю.

«Отже, роль оператора інфраструктури полягає у встановленні ниток-графіків за заявками перевізників відповідно до пропускної спроможності за певними напрямками. Перевізник повинен чітко розуміти свою логістику: з якої станції відправляється, яка кінцева станція, чи будуть якісь операції на проміжних станціях шляху слідування», — розповів Пашкевич.

Він також підкреслив, що вкрай важливо у процесі реорганізації визначити систему фінансування оператора інфраструктури.

Нагадаємо, операційний директор АТ “Укрзалізниця” В’ячеслав Єрьомін заявив, що поділ Укрзалізниці на трьох операторів є життєвою необхідністю.

Вартість послуг УЗ з перевезення вантажів.

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.

Читайте також